Hoe zorgen we ervoor dat mensen in de laatste levensfase passende zorg en ondersteuning krijgen? Het antwoord ligt in samenwerking. Samenwerking tussen zorgprofessionals, sociaal werkers, vrijwilligers en andere betrokkenen. Precies dat is de kernboodschap van een nieuwe animatie die is ontwikkeld door PZNL en Agora, binnen het project ‘Bewustwording van de kracht van samenwerking tussen zorg en sociaal domein’.
De animatie brengt op heldere en toegankelijke wijze in beeld hoe samenwerking leidt tot betere palliatieve zorg. Niet alleen voor de patiënt, maar ook voor naasten én professionals. Het laat zien hoe zorg en ondersteuning hand in hand kunnen gaan als verschillende partijen hun krachten bundelen.
Waarom samenwerken in de palliatieve fase essentieel is
In de laatste levensfase komen er vaak veel vragen en zorgen op iemand af. Hoe geef ik invulling aan de tijd die mij nog rest? Hoe zorg ik voor mijn gezin? Wie helpt als ik het zelf niet meer kan?
Goede palliatieve zorg draait niet alleen om medische behandelingen. Juist de psychosociale, praktische en zingevingsvragen zijn vaak groot. En die vragen raken meerdere domeinen: het medische én het sociale. Door de handen ineen te slaan, kunnen zorgprofessionals en sociaal werkers elkaar versterken — en daarmee de patiënt en zijn of haar omgeving écht helpen.
Een krachtig verhaal in beeld: de casus van Kim
De animatie vertelt het verhaal van Kim en haar gezin. Via deze herkenbare en ontroerende casus wordt duidelijk wat het betekent als zorg en sociaal domein goed op elkaar zijn afgestemd. De film laat zien:
✔️ Wat mensen nodig hebben in de laatste levensfase
✔️ Welke professionals en vrijwilligers daarin een rol kunnen spelen
✔️ Hoe samenwerking leidt tot betere, mensgerichte ondersteuning
Praktisch hulpmiddel voor training en gesprek
De animatie is een ideaal hulpmiddel om het gesprek over samenwerking op gang te brengen. Je kunt de film gebruiken:
Tijdens multidisciplinaire overleggen
Bij scholingen en teamtrainingen
Als inspiratie in netwerksessies
Of gewoon: als gespreksstarter op de werkvloer
Samen maken we het verschil
Wil jij bijdragen aan betere samenwerking tussen zorg en sociaal domein? Deel dan de animatie binnen jouw netwerk, team of organisatie. Want hoe eerder we samen om iemand heen staan, hoe beter we kunnen inspelen op wat iemand in de laatste levensfase écht nodig heeft.
🎥 Bekijk de animatie hieronder
📥 Download de animatie of deel deze via je netwerk,
Er zijn twee versies van deze animatie beschikbaar:
1. De animatie met Nederlandstalige ondertiteling.
2. De animatie zonder ondertiteling, met de optie zelf ondertiteling aan te zetten.
Deze animatie is ontwikkeld binnen het project ‘Bewustwording van de kracht van samenwerking tussen zorg en sociaal domein’ in samenwerking met: VPTZ, AHzN, Kenniscentrum Kinderpalliatieve Zorg, Vereniging Samenwerkende Centra voor Levensvragen, BPSW, Agora, PaTz, ROS-netwerk, Carend, PZNL en NPPZ II.